Sürücü Görev Uygulaması

Sürücü Görev Uygulaması

20
yılı aşan deneyimimiz ve başarı hikayelerimiz ile yanınızdayız.

Siber Yazılım’ın Sürücü Görev Uygulaması ile taşıma operasyonlarınızı gerçekleştiren tüm sürücülerinizi organize edebilirsiniz.

Bu Uygulama ile…

Uygulama Web üzerinde çalışır, ayrıca sürücüler uygulamayı telefonuna indirebilir.
Sürücü, sistem girişi için kullanıcı tanım talebini ilgili lojistik firmasına/müşteriye gönderip talebi onaylandığı an, sistem üzerinden iş emri almaya hak kazanmış olur.
Lojistik şirketleri/müşteriler sistem üzerinden sefer oluşturabilir ve böylece iş emri oluşmuş olur.
Oluşan iş emrinde yükleme, boşaltma, her iki nokta arasında yük transferi, gümrükleme vb. görev şablonları yer almaktadır.
Görev şablonlarında hangi adresten yükleme ne zaman yapılacak, yükleme yapılırken neye dikkat edilecek, hangi adreste ne zaman gümrükleme yapılacak, hangi adreste ne zaman boşaltma yapılacak, boşaltma yapılırken nelere dikkat edilecek vb. bilgiler görülebilir.
İş emri oluştuktan sonra bu iş emri sistemde kayıtlı sürücü/alt nakliyeciye atanır.
Atanan iş emri sürücü tarafından kabul edildiğinde, iş emrinde yer alan görevler sırasıyla sürücü tarafından yapılmaya başlanabilir.
Sürücü her görevi tamamladığında ya da bir aksaklık çıkıp tamamlayamadığında bu bilgileri telefonundan sisteme giriş yapabilir.
Örneğin: Yüklemeyi kendisine verilen adresten yaptığında yüklemeyi yaptığı saat ve tarihleri belirtebilir.
Tarihleri sisteme girdiğinde lojistik şirketinin/müşterinin ekranına da otomatik bu bilgiler yansır.
Bu yükleme ile ilgili fotoğraf çekip sisteme telefonundan ekleyebilir, elindeki evrakın fotoğrafını çekip sistemde ilgili yükün arşivine elektronik olarak ekleyebilir.
Bununla birlikte sürücü ikinci görevi varsa bunu sisteme fotoğraf ve belge ekleyerek belirtebilir.
Aynı zamanda herhangi bir sebepten görevi yapamıyorsa, yine sistem üzerinden bu durumu belirterek farklı bir göreve başlayabilir.
Sürücü elindeki telefondan bu bilgileri girdikçe ve evrak, fotoğraf ekledikçe lojistik şirketinin/müşterinin ekranında da bu bilgiler eş zamanlı olarak görüntülenir ve kayıt altına alınır.
Ayrıca sürücü sisteme kayıt olurken eğer telefonu üzerinden takip edilip konum bilgilerinin alınmasına izin verdiyse iş emri süresi boyunca sürücünün konum bilgileri takip edilebilir.
Böylece lojistik şirketleri/müşteriler kendi yüklerinin konumlarını sürücüyü/alt nakliyeciyi aramadan takip edebilir.